Skoč na obsahSkoč na navigaci

Sponzoři Dnů Kralup

Synthos
Bidfood
Reisswolf
KnVnet
Auto Kralupy
Kochmantrans
Heckl
K-OIL
Antwell
Finep
Spolufinancováno Evropskou unií

Nejbližší akce

POZVÁNKA NA SLAVNOSTNÍ KONCERT ZUŠ KRALUPY NAD VLTAVOU, KTERÝ SE USKUTEČNÍ V RÁMCI DNŮ KRALUP 2024ROZHOVOR S ROBINEM JANOŠEM (ŘEDITEL KASS VLTAVA) O LETOŠNÍM PROGRAMU DNŮ KRALUP 2024SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ DNŮ KRALUP SE LETOS USKUTEČNÍ V MÍSTNÍM KOSTELE
Slavnostní zahájení Dnů Kralup se uskuteční 5. června 2024 v Kostele Nanebevzetí Panny Marie a svatého Václava. Program je následující:

17:00 Slavnostní zahájení Dnů Kralup starostou města
17:05 Koncerty v kostele

Hvězdičky - ZŠ Komenského

Seniory Minichór

Základní umělecká škola Kralupy

Dvořákův Komorní sbor


SOFIAN MEDJMEDJ NA DNECH KRALUP 2024 Sofian Medjmedj je mladý český popový zpěvák s přesahem do R&B a rapu. Za dobu svého fungování projevil nejen svůj pěvecký talent, ale i autorskou sílu a postupně se vypracoval do pozice, kdy patří k nejvyhledávanějším a zároveň nejstreamovanějším mladým umělcům české scény. Do textů prolíná své osobní prožitky, avšak vyhýbá se patosu.

Sofian Medjmedj spolupracoval již s řadou známých umělců jako je Ewa Farna, Ben Cristovao, Orion, Paulie Garand, Adam Mišík a další. Za svou tvorbu získal ocenění v hudebních cenách Evropy 2 v kategorii Objev

Jedna z největších nadějí české mladé hudební scény poprvé s živou kapelou v Kralupech nad Vltavou 


Sofian Medjmedj.  


Vstup:  ZDARMA  | PÁTEK 7. ČERVNA 2024 | 18:30 | pravý břeh řeky Vltavy


V RÁMCI DNŮ KRALUP 2024 SE USKUTEČNÍ CHARITATIVNÍ ÚTULEK FEST

Na Palackého náměstí se ve čtvrtek 6. června 2024 uskuteční speciální charitativní festival na podporu  Městského útulku Lesan a subjektu Kralupské kočky z.s. 


Program: VOCAL BAND | THE ACT | SOUBORY A SÓLISTÉ DVOŘÁKOVA GYMNÁZIA  


NA DNECH KRALUP VYSTOUPÍ V RÁMCI FESTIVÁLKU TAKÉ FAST FOOD ORCHESTRA
Šéfkuchaři FAST FOOD ORCHESTRA jsou stálicí na české klubové i festivalové scéně od roku 1998. Na svém kontě mají přes dva tisíce koncertů doma i ve více jak dvaceti zemích světa. Srdce fanoušků si získali především díky pozitivní energii, tanečním rytmům a interaktivní show.

08.06. 2024 | 18:30 - U ŘEKY, POD MASARYKOVÝM MOSTEM 


DOBROU NÁLADU A HROMADU ZÁBAVY PŘINESE SET OBLÍBENÉ FORMACE KAŠPÁREK V ROHLÍKU!
Nejlepší bejbypanková kapela ve vesmíru? A že jste ji třeba ještě neviděli? Možnost budete mít na Dnech Kralup, kde se tato rozverná parta muzikantů představí vůbec poprvé! Dospělí i děti, tanec bude!

08.06. 2024 | 15:00 - U ŘEKY, POD MASARYKOVÝM MOSTEM NA DNECH KRALUP VYSTOUPÍ OBLÍBENÁ SLOVENSKÁ ZPĚVAČKA KATARZIA!

V rámci hudebního festiválku vystoupí  na Dnech Kralup slovenská zpěvačka KATARZIA, uznávaná skladatelka a textařka. Katarzia má za sebou mj. skladatelskou práci na TV seriálu „Pozadí událostí“ v režii Jana Hřebejka, pro celovečerní dokument v režii Jarmily Štukové „Moje nová tvář“ a pro divadelní představení.

Také spolupracovala na úspěšném projektu HORÁČEK GEN XYZ pro pražský Cirkus La Putika, kde spolu s několika dalšími producenty a muzikanty přepracovává texty a skladby Michala Horáčka. V minulosti získala Katarzia mj. cenu Radio Head Awards a její tvorbu ocenil i prestižní festival Berlinare.

08.06. 2024 | 20:15  - U ŘEKY, POD MASARYKOVÝM MOSTEM 


PÁTEČNÍ PROGRAM SE BUDE KONAT TAKÉ U ŘEKY. TĚŠIT SE MŮŽETE NA VYSTOUPENÍ SKUPINY PORTLESS!
Už v pátek večer se na Dnech Kralup představí skupina PORTLESS, do roku 2012 známá jako Support Lesbiens.  Současnou sestavu tvoří Kryštof Michal a další tři členové původní kapely (Jan Daliba, René Rypar a Zbyněk Raušer).

Během krátké chvíle si zkušení hudebníci získali zpět svou posluchačskou základnu a v letech 2013 až 2016 odehráli většinu významných letních festivalů a řadu dalších koncertů. V úspěšné cestě pokračuje kapela i v oblasti originální hudby pro film a televizi. Sem patří i hudba a ústřední píseň k filmu Hodinový manžel nebo k seriálu ČT Pět mrtvých psů, který měl před nedávnem premiéru. 


PORTLESS | 07.06. 2024 | 20:00 |PÁTEK | U ŘEKY, POD MASARYKOVÝM MOSTEMSKUPINA ČECHOMOR JAKO HEADLINER HUDEBNÍHO FESTIVÁLKU NA DNECH KRALUP 2024!

ČECHOMOR je česko-moravská hudební skupina hrající v originálním pojetí české, moravské a slovenské lidové písně. Na scéně působí již třicet pět let. Jejím charakteristickým rysem je nápaditost aranžmá, osobitá interpretace a inspirace v lidové písni. Jsme nesmírně rádi, že jejich set budou moci vidět diváci právě na Dnech Kralup 2024! 

08.06. 2024 | 22:00  - U ŘEKY, POD MASARYKOVÝM MOSTEM


OHLÉDNUTÍ ZA DNY KRALUP 2023
Dny Kralup – tradiční zkrácený týden, kdy se naše město semkne v organizaci mnoha složek a ožije od středy do neděle díky nespočtu aktivit, soutěží, vystoupení a koncertů. Svým způsobem se do nich zapojí prakticky každý Kralupák. Někdo akce připravuje, jiný spolupracuje, další na nich vystupuje nebo soutěží a většina se na ně pak v roli diváků a konzumentů přijde pobavit a užít si krásných dní a večerů na počátku léta. Ani tento rok tomu nebylo jinak a my v kulturním a společenském středisku jsme byli vděční, nejen že vyšlo krásné počasí ale i za celkovou náladu, která v Kralupech v tyto dny díky pestrému programu a nadšeným divákům jako již tradičně panovala.
Maličko nevšedně, letos už na konci května, odstartovaly Dny Kralup akcemi Bezpečný den, kde se představily početné zásahové složky kralupského IZS a Běh do hostibejckých schodů v režii Klubu českých turistů. Další den potěšil pěvecký sbor Hvězdičky ZŠ Komenského seniory v DPS. Ve Vrchlického ulici se konala muzejní noc s překvapením a koncertem Markéty Aptové. V pátek se nebály děti navštívit strašidelné hrátky Addams Family v režii DDM a ZŠ Komenského. Charita připravila nesnadnou „únikovku“ a den otevřených dveří. Pod křídly Sokola se orientoval každý běžec. Mnozí potom naklusali na Palackého náměstí, kde se konala Latino Americano party a streetfood obklopený výstavou UNESCO, hudební festiválek a mobilní letní kino. Ten večer na pódiu vystoupila kapela mladých hudebníků ze ZŠ Gen. Klapálka, adaptační skupina ukrajinských dětí, pan starosta Lesák oficiálně zahájil letošní slavnosti a potom už koncertovali šikovní Hlasoplet, Pragasón a Bikini. A kdo neměl stále pohybu dosti, zvednul po filmu kotvy a dotancoval na disco do Kotvy. V sobotu ráno se sportovci protáhli a zamířili buď na fotbalový Turnaj století na Čechii, Memoriál Simony Machanové ve volejbale na Sokolišti nebo si to rozdali 3x3 ve street basketu na Cukrovaru. A to nebylo vše! Silné paže prokázali všichni účastníci Gladiator Training Challenge v ručkování na zavěšených kruzích pod lávkou. Tou dobou už se rozbíhal bohatý doprovodný program zájmových organizací, sponzorů a sportovních klubů, který doplněn o projekce mobilního planetária připravil parádní můstek pro vypuknutí večerního hudebního festivalu. K fajn pohodě a rozpoložení kromě dobrého občerstvení z produkce dvou desítek stánkařů přispěly i fórky a vtípky z dílny bavičů pořadu Na Stojáka.Po nich už se na své mašině s drobným zpožděním přiřítil bravurní hip-hopper Kato a spustil ve dvojici po léta známé jako Prago Union svou nejvytříbenější lyriku. Prostranství před pódiem už bylo od začátku večera zaplněné k prasknutí a s příchodem dalšího nadmíru očekávaného interpreta doslova vybuchlo – na scénu vystoupili veleznámí Queenie, aby věrně zahráli ty nejlepší světové hity skupiny Queen a Freddieho Mercuryho. Tolik lidí v Kralupech na jednom místě už jsme dlouho neviděli a bude to nadmíru nesnadný úkol zaujmout místní diváky i pro příští ročníky obdobně populární kapelou. Tou v tuto chvíli Queenie, kteří v květnu vyprodali 2x po sobě O2 arénu, nesporně jsou. Na druhou stranu nás nesmírně těší, a je to pro nás ta nejlepší vizitka, že můžeme do Kralup zdejšímu publiku přivést zdarma interprety, za jejichž vystoupení platí v dnešní době zájemci vstupenky v mnohatisícové výši.Po Queenie se uvolnil na pódiu obrovský prostor, který posléze zaplnil jeden jediný člověk. A nebyl jím nikdo jiný, než unikátní a nezaměnitelný Ventolin. Pedagog přírodovědecké fakulty UK se na hodinu převtělil do éterického démona, který si jakožto sólo interpret získal údiv a nadšení přihlížejících diváků.
 


I přes jisté technické komplikace, které doprovázely začátek dalšího koncertu, se povedlo nazvučit a odstartovat dalšího velmi očekávaného hosta. Finská crossoverová legenda Waltari přiletěla na Dny Kralup přímo z Helsinek a bylo znát, že na své jméno nalákala i mnohé přespolní fanoušky. Dorazili na ně skalní fandové až z Moravy ba dokonce z Polska. Nestárnoucí frontman Kärtsy Hatakka hecoval diváky, pobíhal všemi směry s baskytarou i bez ní, ba se i neohroženě vrhnul do kotle pod pódiem, čímž potvrdil, že ani po více jak 3 dekádách divokých koncertů této severské hudební stálice nemá dost a chce se s lidmi dobře bavit. Žezlo poté převzali v naší kotlině populární Lety mimo a poprvé v Kralupech představili i svou nejnovější členku, která zpoza cella náramně vhodně doplňuje již tradičně fungující trio. Celý večer uzavřel Marpo a jeho TroubleGang, na které ještě sympaticky vydrželo několik nemálo stovek natěšených příznivců a dlouho do noci společně rapovali nejnovější texty z dílny Oty Petřiny.
V neděli ráno se potkala v turnaji nadějí místní i přespolní volejbalová družstva, aby měřila své dovednosti pod vysokou sítí. V chladné Vltavě se plaval tradiční kilometr v rámci memoriálu Jiřího Vachalce a na paloučku u vltavské tůně se představili Vikingové ve svém městečku plném dílen a ukázek ze života a boje těchto obávaných severských mořeplavců. Kdyby se dalo do pěti dnů vtěsnat více aktivit, rádi to uděláme, leč pochybujeme, že je v lidských silách stihnout absolvovat všechny výše zmíněné podniky. Během Dnů Kralup naše město evidentně nespí a je skvělé sledovat, jak se do nich místní občané aktivně zapojují. Přejeme si, aby i v příštích letech naše nabídka zdejší i přespolní veřejnost oslovila a bavila. A jelikož se jedná o projekt opravdu rozsáhlý, stojí za ním logicky nemalá řada lidí, organizací, klubů a společností. Závěrem mi tedy dovolte poděkovat těm, kteří se v první linii o letošní ročník zasadili a bez kterých by to jednoduše nešlo:

Vedení města: L. Lesák, V. Pohl, P. Holeček, rada města a zastupitelstvo města Kralupy nad VltavouSponzoři letošních DK: SYNTHOS Kralupy a.s. (D. Pohl, I. Krejzová), Antwell (J. Pavlíček, F. Kočka), Bidfood (R. Žičař), Auto Kralupy (J. Venclík, B. Janošová), KnVnet (T. Havel), Reisswolf (V. Balín), Kochmantrans a K-oil (L. Kochman), HECKL s.r.o. (K. Pavlíčková) a společnost FinepPříspěvkové organizace města: TSM (L. Němec, J. Hájek, M. Saur, M. Pecinovský, T. Bronec), DDM (K. Viktorová, J. Merfaitová), DPS (P. Urbanová, S. Boháč), Muzeum (J. Racek, I. Bendíková), ZŠ Komenského (J. Hereinová), ZŠ Gen. Klapálka (M. Gleichová, V. Richter)Zapojené organizace, spolky a kluby: Charita Kralupy nad Vltavou (B. Kovářová, A. Poláčková), KČT (Z. Vejrosta), Gladiator Training Challenge (J. Cimler, J. Šebestová), TJ Sokol (J. Kohl), Loděnice Kotva (J. Kramer), Kralupy Wolves (I. Nohová), BK Junior (R. Hniličková, M. Komínek), Tiger Jiu Jitsu (M. Vořechovský, D. Hunča), Prakový klub KnV (J. Uller), TS Naděje (E. Smejkalová), HK Kralupy (F. Štibran), Creduo (H. Hrubá), TJ Kralupy oddíl volejbalu (P. Slapnička), Revolution train (S. Valterová), POKR (Z. Adámková), Farnost Kralupy (P. Belica), Záchranná služba ASČR (P. Čapek)

Speciální poděkování MěÚ: L. Císlerová, S. Valterová, A. Jůnová, A. Levý, D. Kořínek


Poděkování týmu KaSS:- produkce a backstage: J. Košťálová, L. Fuchs, S. Kocourková- manager stánkového prodeje: B. Hodovská- distribuce cateringu: L. Pšeničková- technické zázemí: M. Kurz, J. Hájek, L. Balada, J. Fričl, M. Lev, P. Stránský, R. Matěja, R. Durdoň, M. Pecivál


Veliké díky vám, Kralupy! Za KaSS Robin Janoš Aktuality

Nebyly nalezeny žádné aktuality.

Živé přenosy i záznamy

ze Dnů Kralup můžete sledovat na Facebooku, Twitteru, YouTube a KralupyTV.cz

Kalendář akcí Dnů Kralup 2024

Plakáty

Nahoru